PALO SANTO AĞAÇ TÜTSÜ 20-25 Gr (PERU)

İndirim Oranı : %13 İndirim
Fiyat : ₺315,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺275,00(KDV Dahil)

% 100 organik Palo Santo Tütsü 

PALO SANTO TÜTSÜ 20-25 Gr ( PERU )

Palo Santo ağacı tür olarak geniş yapraklı ağaçlar familyasına mensup olup günümüzde Güney Amerika’da yetişmektedir. Palo Santo ağacı hafif ve hoş bir nane kokusuyla birlikte limon kokusuna benzeyen uçucu yağ’a sahiptir. Güney Amerika’nın iklim özelliklerine uyum sağlayan ve başka bölgelerde yetişmeyen palo santo ağacı, buradaki yerliler tarafından çok eski zamanlardan beri çeşitli amaçlar için kullanılmaktadır. Özellikle Peru’da ve Ekvator’da yetişen ağaçların düşürmüş olduğu parçalarının  toplanarak kullanılan yağı ve kokusu ruhu dinlendiren bir özelliğe sahiptir.

 

ELDE ETME YÖNTEMİ: Ömrünü tamamlamış Palo Santo ağacının ölen veya yere düşen dallarının toplanması.

 

PALO SANTO AĞACININ KOKUSUNUN ETKİ VE FAYDALARI

Palo Santo halk arasında ‘’Kutsal Ağaç’’ olarak bilinmektedir. Aromaterapi uygulamalarında ruh halini düzenleyici ,duygu durumunu arttırıcı, endişe giderici ve anti-depresan olarak şifasından yararlanılır. Palo Santo ağacının kokusu sadece ruhsal anlamda değil aynı zamanda fizyolojik olarak da etki etmektedir. Bulunduğu ortamın enerjisini yükseltirken , ortama mükemmel aromatik kokular yayar.

PALO SANTO TÜTSÜ NASIL YAKILIR

Palo Santo tütsü çubuklarını yakmak için çakmak, veya kibrit ile çubuğun ucunda alev oluşuncaya kadar tutuşturabilirsiniz. Bunun için çubuğu 45 derecelik bir açıyla aşağı doğru tutarak , ucun yaklaşık 45 saniye yanmasına izin vermelisiniz.

Çubuğun ucu yandığında 15-20 saniye devam etmesine izin verdikten sonra alevi söndürerek , ısıya dayanıklı bir kabın içerisine yerleştirebilirsiniz. Evin içerisinde kabı gezdirerek negatif enerjiden arınma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

*** İstiridye kabuğu görsel amaçlıdır. Ürün ile birlikte gönderilmemektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR