KARANFİL UÇUCU YAĞI 10 ml (Eugenia caryophyllus)

İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺215,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺205,00(KDV Dahil)

% 100 Saf Uçucu Yağ

KARANFİL UÇUCU YAĞI (Eugenia caryophyllus)

Karanfil (Eugenia caryophyllus), Myrtaceae familyasının bir üyesi olan, 10-20 m yüksekliğe kadar büyüyen, 100 yıl veya daha fazla yaşayabilen orta boy bir ağaçtır. Karanfil, eski ve değerli bir baharattır ve Türkiye'nin güneyinde bulunan sıcak iklimli bölgelerde yetişmektedir.

 Kurutulmuş çiçek tomurcuklarından elde edilen uçucu yağın rengi soluk sarı , kokusu ise baharatlı, odunsu, baskın karanfil kokuludur.

ELDE ETME YÖNTEMİ: Çiçek tomurcuklarından buhar veya su distilasyonu ile elde edilen uçucu yağ.

KULLANIM ALANI VE FAYDALARI

Karanfil uçucu yağı Diş ağrısında ,ağız ve boğaz mukozasının iltihaplanmasında kullanılır. Ağız - boğaz hastalıklarında lokal ağrı kesici ve diş antiseptiği olarak yararlanılır.2-3 damla karanfil uçucu yağı , bir yemek kaşığı zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı gibi bir taşıyıcı yağda seyreltir, temiz bir pamuk topu çözeltiye batırılarak yağı emmesi sağlanır. Diş etleri ile temastan kaçınılarak ,pamuk topu ağrılı dişe uygulanır.

Antiseptik, antimikrobiyal ve zihinsel durumu güçlendirme, konsantrasyonu arttırma amacı ile aromaterapi kullanımlarında ortam kokulandırma için elektrikli difuzörde veya buhurdanlıkta kullanabilirsiniz.

SAKLAMA KOŞULLARI

Çocukların erişemeyeceği yerlerde Isı, ışık ve nemden korunacak şekilde, serin bir ortamda saklanmalıdır.

REFERANSLAR VE UYARILAR

Şubat 2021, A’dan Z’ye Tıbbi Yağlar ve Aromatik Sular

Uçucu yağlar çok güçlü yağlardır. Cilde uygulama ve masaj uygulamaları için mutlaka bir taşıyıcı yağ (susam yağı, tatlı badem yağı, hindistancevizi yağı veya jojoba yağı vb. gibi) ile seyreltilmesi gerekir. Cilde doğrudan uygulanmamalıdır.

Bileşiminde bulunan aktif maddelere hassasiyeti olan kişiler kullanmamalıdır. Alerjik reaksiyon gösterme ihtimaline karşı uygulamadan önce cildin ufak bir noktasında mutlaka yama testi yapılmalıdır.

Saf uçucu yağlar dahili olarak kullanılmamalıdır. Göz çevresi, dudak, tahriş olmuş deri bölgeleri gibi hassas bölgeler ile temasından kaçınılmalıdır.

Hamile ve emziren anneler ile 18 yaş altındaki çocuklar bu uçucu yağları, sağlık uzmanlarına danışmadan kullanmamalıdır.

Yukarıda verilen açıklamalar sadece bilgi amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığın tedavisine yönelik tıbbi tavsiyeler içermez. İda Herbals, kaynaklanabilecek zararlardan sorumlu değildir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR