ITIR (SARDUNYA) UÇUCU YAĞI 10 ML

İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : ₺390,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺345,00(KDV Dahil)

% 100 Saf Uçucu Yağ

ITIR (SARDUNYA) UÇUCU YAĞI (Pelargonium graveolens)

Sardunya diğer adıyla Itır yağı; Güney Afrika, Mozambik ve Zimbabve kökenli bir bitki türüdür. Yetiştiği ülkeye bağlı olarak farklı türleri bulunur. Türüne göre farklı kokmakla birlikte, hangi türden olursa olsun genel olarak sardunya yağı tatlı hoş bir kokuya sahiptir.

Parfümeri ve kozmetik sanayii ile gıda endüstrisinde koku verici olarak da kullanılır.

ELDE ETME YÖNTEMİ: Taze yaprak ve gövde kısımlarından buhar veya su distilasyonu ile elde edilen uçucu yağ.KULLANIM ALANI VE FAYDALARI

Aromaterapi uygulamalarında kullanılan sardunya uçucu yağı genel olarak stres, anksiyete, üzüntü, yorgunluk ve gerginlik hissini azaltır, sakinleştirici etkisi vardır.

Antibakteriyel, antimikrobiyal ve antiseptik özellikleri olduğu bilinen ıtır yağı, cilt, saç ve genel sağlığa katkıları olan harika bir aromatik uçucu yağdır.

SAKLAMA KOŞULLARI

Çocukların erişemeyeceği yerlerde Isı, ışık ve nemden korunacak şekilde, serin bir ortamda saklanmalıdır.

REFERANSLAR VE UYARILAR

Şubat 2021, A’dan Z’ye Tıbbi Yağlar ve Aromatik Sular

Uçucu yağlar çok güçlü yağlardır. Cilde uygulama ve masaj uygulamaları için mutlaka bir taşıyıcı yağ (susam yağı, tatlı badem yağı, hindistancevizi yağı veya jojoba yağı vb. gibi) ile seyreltilmesi gerekir. Cilde doğrudan uygulanmamalıdır.

Bileşiminde bulunan aktif maddelere hassasiyeti olan kişiler kullanmamalıdır. Alerjik reaksiyon gösterme ihtimaline karşı uygulamadan önce cildin ufak bir noktasına uygulanıp 1 saat beklenmeli, herhangi bir reaksiyon oluşmadığı takdirde cilde tatbik edilmelidir.

Saf uçucu yağlar dahili olarak kullanılmamalıdır. Göz çevresi, dudak, tahriş olmuş deri bölgeleri gibi hassas bölgeler ile temasından kaçınılmalıdır.

Hamile ve emziren anneler ile 18 yaş altındaki çocuklar bu uçucu yağları, sağlık uzmanlarına danışmadan kullanmamalıdır. Yukarıda verilen açıklamalar sadece bilgi amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığın tedavisine yönelik tıbbi tavsiyeler içermez. İda Herbals, kaynaklanabilecek zararlardan sorumlu değildir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR