GREYFURT UÇUCU YAĞI 10ml (Citrus paradisi)

İndirim Oranı : %14 İndirim
Fiyat : ₺365,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺315,00(KDV Dahil)

% 100 Saf Uçucu Yağ

GREYFURT UÇUCU YAĞI (Citrus paradisi)

Greyfurt (Citrus paradisi), sedef otugiller (Rutaceae) ailesinden  birçok çeşit ve kültür formları yetiştirilen , yaprak dökmeyen  narenciye ağacıdır. Yaprakları uzun ve koyu yeşildir. Çiçekleri beyaz renkli ve küçük olup, meyveleri büyük, toparlak yassı ve açık sarı renklidir.

Türkiye'de Akdeniz bölgesinde yetişir. Meyve kabuklarından sıkma usulü ile uçucu yağ elde edilmektedir. Uçucu yağı açık sarı renklidir. Kokusu tatlı, hafif narenciye kokuludur.

ELDE ETME YÖNTEMİ: Meyve kabuklarından soğuk sıkım yolu ile uçucu yağı elde edilir.

KULLANIM ALANI VE FAYDALARI

Greyfurt uçucu yağı antiseptik, antimikrobiyal, antidepresan ve uyarıcı etkilidir. Yorgunluk, bitkinlik, enerji ve güç kaybında faydalıdır. Konsantrasyonu yükseltir, zihinsel kabiliyeti arttırır, kaygı ve endişenin giderilmesine yardımcı olur.

Aromaterapi kullanımlarında ortam kokulandırma için elektrikli difuzörde veya buhurdanlıkta suya bir kaç damla damlatarak kokusunun ortama  yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Cildi uyarır, temizler ve ölü derileri uzaklaştırmaya yardımcı olur. Yağlı ciltlerde görülen sivilce, akne gibi durumlarda ve selülitte kullanılır. Greyfurt uçucu yağı uygun şekilde seyreltildikten sonra ( 50 ml tatlı badem, jojoba veya Hindistan cevizi yağı içerisine 5 damla uçucu yağ damlatılıp karıştırılır.) ilgili bölgeye hafif mesaj veya bir pamukla kompres yapılır.

SAKLAMA KOŞULLARI

Çocukların erişemeyeceği Isı, ışık ve nemden korunacak şekilde, serin bir ortamda saklanmalı, 12 ay içinde tüketilmelidir.

UYARILAR

Uçucu yağlar çok güçlü yağlardır. Direkt cilde uygulanmaz. Masaj uygulamaları için mutlaka bir taşıyıcı yağ (zeytinyağı, susam yağı, tatlı badem yağı, hindistancevizi yağı veya jojoba yağı) ile seyrelterek cilde uygulanması gerekir. Narenciye Uçucu yağları Fototoksik etkilidir. Cildi güneş ışığına karşı hassaslaştırır Bu nedenle sürüldükten sonra 12 saat süre güneşe çıkılmamalıdır.

Alerjik reaksiyon gösterme olasılığına karşı , taşıyıcı yağ ile seyreltilmiş uçucu yağ dirseğin iç kısmına sürülür ve 24 saat beklenir. Kızarıklık , kaşıntı olmazsa kullanılmalıdır.

Dahilen kullanılmamalıdır. Göz çevresi ve tahriş olmuş  hassas bölgelere temasından kaçınılmalıdır. Hamilelikte ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır.

Yukarıda verilen açıklamalar sadece bilgi amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığın tedavisine yönelik tıbbi tavsiyeler içermez. İda Herbals, kaynaklanabilecek zararlardan sorumlu değildir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR