FRANKINCENSE UÇUCU YAĞI 5 ML (Boswellia carterii)

İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : ₺550,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺485,00(KDV Dahil)

% 100 Saf Uçucu Yağ

FRANKINCENSE UÇUCU YAĞI (Boswellia carterii)

Frankincense akgünlük ağacının ingilizcedeki adıdır. Aromaterapide frankincense yağı olarak adlandırılan uçucu yağı ile bilinmektedir.

Tüm uçucu yağların kralı olarak da tabir edilen, oldukça keskin ve yoğun bir aromaya sahip olan bu yağ Kleopatra'nın sağlık iksiri olarak da bilinmektedir. 

 ELDE ETME YÖNTEMİ Ağaçların gövdesine çizikler açılarak dışarı çıkan reçine sertleşince ağaçtan kazınarak buhar distilasyonu ile uçucu yağı elde edilir.  

KULLANIM ALANI VE FAYDALARI

Aromaterapi kullanımı açısından içinde barındırdığı rahatlatıcı etkiyle özellikle meditasyon sırasında tercih edilebilir. Konsantrasyon ve hafızanın güçlendirilmesine yardımcı olur.

Stres, sıkıntı ve huzursuzluğu azaltmak amacıyla banyo suyuna damlatılarak kullanılır.

Cilt çatlakları, kuru cilt, kırışıklıları ve izleri giderici amaçla 1 çorba kaşığı taşıyıcı yağın (susam yağı, tatlı badem yağı, hindistancevizi yağı veya jojoba yağı) içine 2-3 damla akgünlük yağı karıştırılarak hazırlanan karışım ile ilgili bölgeye kompres yapılır.

SAKLAMA KOŞULLARI

Çocukların erişemeyeceği yerlerde Isı, ışık ve nemden korunacak şekilde, serin bir ortamda saklanmalıdır.

REFERANSLAR VE UYARILAR

Şubat 2021, A’dan Z’ye Tıbbi Yağlar ve Aromatik Sular

Uçucu yağlar çok güçlü yağlardır. Cilde uygulama ve masaj uygulamaları için mutlaka bir taşıyıcı yağ (susam yağı, tatlı badem yağı, hindistancevizi yağı veya jojoba yağı vb. gibi) ile seyreltilmesi gerekir. Cilde doğrudan uygulanmamalıdır.

Bileşiminde bulunan aktif maddelere hassasiyeti olan kişiler kullanmamalıdır. Alerjik reaksiyon gösterme ihtimaline karşı uygulamadan önce cildin ufak bir noktasına uygulanıp 1 saat beklenmeli, herhangi bir reaksiyon oluşmadığı takdirde cilde tatbik edilmelidir.

Saf uçucu yağlar dahili olarak kullanılmamalıdır. Göz çevresi, dudak, tahriş olmuş deri bölgeleri gibi hassas bölgeler ile temasından kaçınılmalıdır.

Hamile ve emziren anneler ile 18 yaş altındaki çocuklar bu uçucu yağları, sağlık uzmanlarına danışmadan kullanmamalıdır. Yukarıda verilen açıklamalar sadece bilgi amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığın tedavisine yönelik tıbbi tavsiyeler içermez. İda Herbals, kaynaklanabilecek zararlardan sorumlu değildir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR