ÇAY AĞACI (TEA TREE) UÇUCU YAĞI 10 ML (Malaleuca alternifolia)

İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺375,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺320,00(KDV Dahil)

% 100 Saf Uçucu Yağ

 

ÇAY AĞACI (TEA TREE) UÇUCU YAĞI (Malaleuca alternifolia)

Melaleuca alternifolia, Mersingiller ailesinin bir üyesidir. Boyu yaklaşık 6-7 metreye ulaşabilir. Beyaz veya krem renkli çiçeklere, yumuşak dokulu ve pürüzsüz yapraklara sahip olan bu bitki Queen ısland, Güney Galler ve Avustralya'ya özgü endemik bir türdür. Hint defnesi ve tea tree olarak da bilinen Çay ağacının  uçucu yağı  tırnak, saç, ciltle ilgili sorunların giderilmesinde tedaviye destekleyici olarak kullanılır.

ELDE ETME YÖNTEMİ: Yapraklardan ve genç dal uçlarından su distilasyonu ile elde edilen uçucu yağ.


KULLANIM ALANI VE FAYDALARI

Çay ağacı uçucu yağı, güçlü antiseptik ve yaraları iyileştirici özellikleri nedeniyle birçok cilt probleminin tedavisinde son derece etkilidir.

Geçmiş dönemde Çay ağacı yağı sivilceleri tedavi etmek için kullanılan etkili ürünlerden biriydi. Güçlü antibakteriyel ve anti-enflamatuar özelliklerinden dolayı enfeksiyonların gelişmesini engellemek için de kullanılmıştır.

Akne, çıban ve küçük yaraların tedavisinde yardımcı olur. Ayak tırnaklarında görülen mantar enfeksiyonları, kaşıntı ve tahrişte, kötü koku, çatlaklar, soyulma ve nasır tedavisinde etkilidir.

SAKLAMA KOŞULLARI

Çocukların erişemeyeceği yerlerde Isı, ışık ve nemden korunacak şekilde, serin bir ortamda saklanmalıdır.

REFERANSLAR VE UYARILAR

Şubat 2021, A’dan Z’ye Tıbbi Yağlar ve Aromatik Sular

Uçucu yağlar çok güçlü yağlardır. Cilde uygulama ve masaj uygulamaları için mutlaka bir taşıyıcı yağ (susam yağı, tatlı badem yağı, hindistancevizi yağı veya jojoba yağı vb gibi) ile seyreltilmesi gerekir. Cilde doğrudan uygulanmamalıdır.

Bileşiminde bulunan aktif maddelere hassasiyeti olan kişiler kullanmamalıdır. Alerjik reaksiyon gösterme ihtimaline karşı uygulamadan önce cildin ufak bir noktasına uygulanıp 1 saat beklenmeli, herhangi bir reaksiyon oluşmadığı takdirde cilde tatbik edilmelidir.

Saf uçucu yağlar dahili olarak kullanılmamalıdır. Göz çevresi, dudak, tahriş olmuş deri bölgeleri gibi hassas bölgeler ile temasından kaçınılmalıdır.

Hamile ve emziren anneler ile 18 yaş altındaki çocuklar bu uçucu yağları, sağlık uzmanlarına danışmadan kullanmamalıdır.

Yukarıda verilen açıklamalar sadece bilgi amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığın tedavisine yönelik tıbbi tavsiyeler içermez. İda Herbals, kaynaklanabilecek zararlardan sorumlu değildir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR