ÇAM TEREBENTİN UÇUCU YAĞI 10 ML

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺210,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺190,00(KDV Dahil)

% 100 Saf Uçucu Yağ

 

ÇAM TEREBENTİN UÇUCU  YAĞI (Pinus sp)

Çam ağaçlarının üzerinde bulunan çam terebentin veya çam yağı olarak adlandırılan bu yağ doğal olarak elde edilen reçinedir. Güçlü bir antibiyotik özelliğine sahip olmakla birlikte aynı zamanda enerji verici özelliğe de sahiptir.

 

ELDE ETME YÖNTEMİ: Bitkinin gövdesinin çizilmesi ile akan ve katılaştıktan sonra toplanan reçineden buhar distilasyonu ile elde edilen uçucu yağ.KULLANIM ALANI VE FAYDALARI

Çam terebentin yağı birebir oranında badem yağı ile karıştırılıp saç diplerine friksiyon seklinde kullanılır. Şampuanınızın içerisine 10 damla ekleyerek doğal yağ dengesinin korunmasına, dolayısıyla saç dökülmesinin ve kepeklenmenin önlenmesine yardımcı olabilirsiniz.

Banyo suyuna ilave edildiğinde vücudu rahatlatır. Ancak banyo uygulamasında hekim tavsiyesine uyulmalıdır.

Stresi ve yorgunluğu giderir enerji verir. Konsantrasyon eksikliği olan kişiler için de oldukça yararlı bir yağdır. Bir difüzör (hava yayıcı) yardımıyla ortamın havasını dezenfekte eder.

SAKLAMA KOŞULLARI

Çocukların erişemeyeceği yerlerde ısı, ışık ve nemden uzak bir yerde saklanmalıdır.

REFERANSLAR VE UYARILAR

Şubat 2021, A’dan Z’ye Tıbbi Yağlar ve Aromatik Sular

Uçucu yağlar çok güçlü yağlardır. Cilde uygulama ve masaj uygulamaları için mutlaka bir taşıyıcı yağ (zeytinyağı, susam yağı, tatlı badem yağı, hindistancevizi yağı veya jojoba yağı) ile seyrelterek cilde uygulanması gerekir. Cilde doğrudan uygulanmamalıdır.

Saf uçucu yağ doğrudan ağızdan alınarak tüketilmemelidir, yutulmamalıdır, doğrudan solunmamalıdır. Mukoza ile temasından kaçınılmalıdır.

Göz çevresi, dudak, tahriş olmuş deri bölgeleri gibi hassas bölgeler ile temasından kaçının.Solunum sistemi rahatsızlıkları durumunda solumaktan kaçınılmalıdır.

Hamile bayanlar ve emziren anneler ve 18 yaş altındaki çocuklarda bu esansiyel yağları, sağlık uzmanlarına danışılmadan kullanılmamalıdır

Yukarıda verilen açıklamalar sadece bilgi amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığın tedavisine yönelik tıbbi tavsiyeler içermez. İda Herbals, kaynaklanabilecek zararlardan sorumlu değildir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR