BİBERİYE UÇUCU YAĞI 10 ml (Rosmarinus officinalis L.)

İndirim Oranı : %13 İndirim
Fiyat : ₺395,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺345,00(KDV Dahil)

% 100 Saf Uçucu Yağ

BİBERİYE UÇUCU YAĞI (Rosmarinus officinalis L.)

Biberiye Akdeniz bölgesine özgüdür ancak artık dünya çapında da yetiştirilmektedir. Normalde deniz tarafından geliştiği keşfedilir ve Latince adı “okyanusun çiyine” benzetilir.

 

ELDE ETME YÖNTEMİ: Yapraklardan su distilasyonu ile elde edilen uçucu yağ


KULLANIM ALANI VE FAYDALARI

Biberiye uçucu yağı, acı verici azaltıcı özelliklere karşı sakinleştirici olması nedeniyle cilt bakım uygulamalarında önemli bir yere sahiptir. Kuru cildi ve kuru saç derisini iyileştirmeye yardımcı olur. Uygun bir taşıyıcı yağ ile karıştırılmış biberiye uçucu yağının birkaç damlası, ciltteki morlukların giderilmesinde kullanılır.

Aromaterapide greyfurt yağı ve nane yağı ile karıştırılarak odaklanma becerisini arttırmak üzere kullanılabilir.

SAKLAMA KOŞULLARI

Çocukların erişemeyeceği yerlerde ısı, ışık ve nemden korunacak şekilde, serin bir ortamda saklanmalıdır.

REFERANSLAR VE UYARILAR

Şubat 2021, A’dan Z’ye Tıbbi Yağlar ve Aromatik Sular

Uçucu yağlar konsantre yağlardır. Cilde uygulama ve masaj uygulamaları için mutlaka bir taşıyıcı yağ ( susam yağı, tatlı badem yağı, hindistancevizi yağı,jojoba yağı vb gibi ) ile seyrelterek cilde uygulanması gerekir.

Bileşiminde bulunan aktif maddelere hassasiyeti olan kişiler kullanmamalıdır. Alerjik reaksiyon gösterme ihtimaline karşı uygulamadan önce cildin ufak bir noktasına uygulanıp 1 saat beklenmeli, herhangi bir reaksiyon oluşmadığı takdirde cilde tatbik edilmelidir.

Saf uçucu yağlar dahili olarak kullanılmamalıdır. Göz çevresi, dudak, tahriş olmuş deri bölgeleri gibi hassas bölgeler ile temasından kaçınılmalıdır.

Hamile bayanlar, emziren anneler ve 18 yaş altındaki çocuklar bu uçucu yağları sağlık uzmanlarına danışmadan kullanmamalıdır. Yukarıda verilen açıklamalar sadece bilgi amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığın tedavisine yönelik tıbbi tavsiyeler içermez. İda Herbals, kaynaklanabilecek zararlardan sorumlu değildir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR