BERGAMOT UÇUCU YAĞI 10 ML (Citrus bergamia)

İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : ₺395,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺350,00(KDV Dahil)

% 100 Saf Uçucu Yağ

 

BERGAMOT UÇUCU YAĞI (Citrus bergamia)

Bergamot (Citrus bergamia), sedef otugiller (Rutaceae) ailesinden ortalama 4 m boyunda bir narenciye ağacıdır. Tıpkı portakal ve limon ağaçları gibi turunçgiller ailesine aittir.

Türkiye'de yetiştiği yer Doğu Akdeniz'in kıyı kesimleridir. Yeşilimsi sarı renkli, limonsu ve çiçeksi kokulu, acı lezzetli bir sıvıdır. 

ELDE ETME YÖNTEMİ: Meyve kabuklarından soğuk sıkım yolu ile uçucu yağı elde edilir.

KULLANIM ALANI VE FAYDALARI

Bergamot uçucu yağı turunçgil yağları arasında kıymetli bir mücevher gibidir. Kokusu cesaret verici bir etki gösterir; korku ve depresyon hallerinin giderilmesine yardım eder. Sakinleştirici, rahatlatıcı, korku giderici, uyarıcı ve iç dengeleyici bir aromaya sahiptir. Antiseptik (Mikrop öldürücü), Antiviral (Viral öldürücü), ateş düşürücü ve kramp önleyicidir.

Aromaterapi kullanımlarında ortam kokulandırma için elektrikli difuzörde veya buhurdanlıkta suya birkaç damla damlatarak kokusunun ortama yayılmasını sağlayabilirsiniz.

Koku vermesi için bazen çaylara da karıştırılırÇay sektöründe kullanılan aromasına Earl Grey ismi verilir.

SAKLAMA KOŞULLARI

Çocukların erişemeyeceği Isı, ışık ve nemden korunacak şekilde, serin bir ortamda saklanmalıdır.

UYARILAR

Uçucu yağlar çok güçlü yağlardır. Direkt cilde uygulanmaz. Masaj uygulamaları için mutlaka bir taşıyıcı yağ (zeytinyağı, susam yağı, tatlı badem yağı, hindistancevizi yağı veya jojoba yağı) ile seyrelterek cilde uygulanması gerekir. Narenciye Uçucu yağları Fototoksik etkilidir. Cildi güneş ışığına karşı hassaslaştırır. Bu nedenle sürüldükten sonra 12 saat süre güneşe çıkılmamalıdır.

Alerjik reaksiyon gösterme olasılığına karşı, taşıyıcı yağ ile seyreltilmiş uçucu yağ dirseğin iç kısmına sürülür ve 24 saat beklenir. Kızarıklık, kaşıntı olmazsa kullanılmalıdır.

Dahilen kullanılmamalıdır. Göz çevresi ve tahriş olmuş hassas bölgelere temasından kaçınılmalıdır. Hamilelikte ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır.

Yukarıda verilen açıklamalar sadece bilgi amaçlıdır. Herhangi bir rahatsızlığın tedavisine yönelik tıbbi tavsiyeler içermez. İda Herbals, kaynaklanabilecek zararlardan sorumlu değildir.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR